Brandul PATIN, adminstrat de către SC Active Food Security SRL, respectă confidențialitatea și dorința dumneavoastră (dvs) de a înțelege modul în care informațiile pe care ni le furnizați vor fi gestionate și utilizate. Această politică explică modul în care colectăm, folosim și stocăm informațiile dvs.

Ce informații colectăm și cum le folosim?

Colectăm și folosim informații despre dvs. pentru a ne asigura că putem continua să vă oferim cea mai bună experiență de vânzare cu amănuntul. Ne furnizați informațiile dumneavoastră atunci când faceți o achiziție sau cumpărături online.

Informații colectate atunci când efectuați o achiziție

Când efectuați o achiziție online, vom colecta informațiile necesare despre dvs. pentru a vă asigura că putem îndeplini comanda dvs. sau serviciul ales.

Dacă alegeți să plătiți cu cardul, va trebui să colectăm informațiile dvs. de plată pentru a procesa plățile cu cardul. De asemenea, este posibil să avem nevoie să solicităm informații suplimentare de la dvs., de exemplu pentru a preveni tranzacțiile frauduloase, pentru a respecta obligațiile anti-spălare de bani pentru tranzacții de mare valoare sau pentru a ne asigura că respectăm obligațiile noastre legale.

În cazul în care plasați o comandă pentru produse sau servicii care vor fi livrate, colectate sau furnizate la o dată ulterioară, va trebui să luăm detalii de contact suplimentare și informații de livrare de la dvs. pentru a putea completa comanda. Este posibil să folosim curieri terți pentru a livra comanda dvs. și va trebui să împărtășim informațiile de contact cu aceștia în acest scop.

Gestionarea preferințelor de marketing

În orice moment în care interacționați cu noi, vi se poate oferi posibilitatea de a opta pentru a primi comunicări de marketing PATIN. PATIN vă va trimite comunicări de marketing numai acolo unde ați consimțit să le primiți și să utilizați canalele de comunicare preferate. Pentru a vă asigura că sunteți încă fericit să aflați de la noi, dacă nu ați actualizat preferințele de marketing în doi ani, vă vom contacta pentru a vă aminti că puteți renunța la primirea comunicațiilor de marketing în orice moment.

Cumpărături online

Când vizitați www.patin.ro, colectăm informații despre dispozitivul dvs. pentru a ne asigura că putem continua să impulsionăm inovația și să îmbunătățim capacitatea de utilizare pentru a beneficia de experiența dvs. de cumpărături online. Informațiile pot fi colectate prin adresa dvs. IP sau prin cookie-urile introduse pe dispozitivul dvs. Unele cookie-uri sunt necesare pentru buna funcționare a site-ului. Exemple de utilizare a acestor cookie-uri includ: pentru a stoca câte articole se află în geanta de cumpărături, pentru a determina în mod anonim când sunteți conectat, pentru a determina ce monedă ar trebui să folosim în funcție de locația de livrare preferată când vă afișăm prețurile și vă permite să vă deplasați înainte și înapoi între ecranele browserului .

Alte cookie-uri sunt utilizate în scopuri de analiză, cum ar fi Google Analytics, care ne ajută să înțelegem cum și când ați vizitat prima dată site-ul nostru, frecvența vizitelor dvs. și durata timpului petrecut pe site-ul nostru.

Când efectuați o achiziție pe www.patin.ro, vom colecta informații despre dvs. pentru a ne asigura că putem îndeplini comanda sau serviciul ales (inclusiv numele dvs., datele de contact și adresa de livrare). Vi se va oferi posibilitatea de a utiliza calea noastră de efectuare a plății oaspeților sau de a crea un cont online pe site-ul nostru web. Pentru a vă înregistra un cont online, vă vom solicita numele și datele de contact. De asemenea, vi se va cere să creați o parolă.

Cum poți gestiona informațiile pe care le deținem despre tine?

Ca parte a angajamentului nostru pentru un serviciu excepțional pentru clienți, unde v-ați dat consimțământul, vă personalizăm experiența, trimițând doar comunicări de marketing despre cele mai exclusive produse, servicii și evenimente de care credem că vă vor interesa. Ați fost întotdeauna capabil să renunțați la aceste comunicări, dar acum este mai ușor ca niciodată să vă gestionați preferințele:

Contactați echipa noastră de fidelizare a clienților, prin e-mail la welcome@patin.ro (citând „Solicitare de securitate și confidențialitate”)

De asemenea, vă puteți dezabona de la comunicările individuale de marketing prin e-mail prin linkul „Dezabonare” din partea de jos a fiecăreia dintre comunicațiile noastre de e-mail marketing.

Poate dura până la patru săptămâni pentru ca preferințele dvs. să fie înregistrate pe sistemul nostru, astfel încât să mai primiți comunicări de la noi în această perioadă.

Dacă doriți să aflați mai multe despre informațiile pe care le deținem despre dvs., inclusiv efectuarea de modificări sau solicitarea ștergerii informațiilor pe care le deținem despre dvs., aveți, de asemenea, dreptul de a face o solicitare a subiectului de date. Puteți face o astfel de solicitare prin e-mail la welcome@patin.ro (citând „Cerere subiect subiect”). Rețineți că este necesar să excludem anumite informații ca parte a solicitării dvs., de ex. pentru a proteja confidențialitatea altor persoane sau dacă avem voie să excludem informațiile din motive legale sau din alte motive.

De asemenea, vă puteți exercita și celelalte drepturi, in calitatea dvs. de persoană vizată, cu o cerere la welcome@patin.ro: dreptul de acces, dreptul de rectificare, dreptul la restricționarea prelucrării, dreptul la portabilitate, dreptul la opoziție a prelucrării, dreptul de a nu face obiectul unei decizii bazate exclusiv pe prelucrarea automată, inclusiv crearea de profiluri

Cum vă păstrăm informațiile în siguranță?

Ne asigurăm că avem măsuri de securitate a informațiilor în vigoare pentru a vă proteja informațiile. În cazul în care cerem părților terțe să lucreze în numele nostru, înainte de a împărtăși informații, ne asigurăm întotdeauna că au măsuri de securitate a informațiilor suficiente.

Nu vom împărtăși informațiile dvs. cu terți care ar dori să vă comercializeze bunurile și serviciile dvs. decât dacă v-ați dat acordul. PATIN nu împărtășește în mod regulat informații în afara Spațiului Economic European (SEE). Dacă este necesar, vom face acest lucru numai cu protecția relevantă, în conformitate cu cerințele legislației privind protecția datelor.

Cât timp îmi va păstra PATIN informațiile?

PATIN se angajează să păstreze informațiile dvs. personale numai atâta timp cât este necesar sau atunci când avem un interes legitim să continuăm acest lucru. În cazul în care PATIN nu mai solicită ca informațiile să fie într-un format în care să poți fi identificat personal, de ex. unde păstrăm informații în scopuri analitice și de cercetare sau informații despre tranzacții, vom elimina orice detalii personale despre dvs.

Contactați-ne!

Când contactați PATIN prin orice canal (inclusiv prin telefon, poștă, e-mail sau social media), vom colecta informații despre dvs. pentru a răspunde la întrebarea, solicitarea sau feedbackul dvs.

Politica limitată privind cookie-urile GDPR

PATIN este angajat în confidențialitatea dvs. și nu va vinde niciodată informațiile dvs. personale unei terțe părți.

Informații pe care le colectăm

Colectăm o cantitate mică de informații necesare pentru a îndeplini achiziția dvs. prin site-ul nostru. Aceasta include de obicei numele și adresa, e-mailul și numerele de telefon. În timp ce solicităm informații despre cardul de plată, aceste date nu sunt păstrate. Pentru securitate și pentru a reduce fraudele, o copie a adresei dvs. IP este de asemenea înregistrată în urma cumpărăturilor dvs.

Toate informațiile personale pe care le colectăm de pe site sunt preluate prin pagini SSL criptate în siguranță și angajăm securitate fizică, electronică și procedurală pentru toate datele pe care le deținem în baza de date a clienților noștri.

Site-ul nostru colectează de asemenea informații anonime cu privire la vizita dvs. pentru a ne ajuta să îmbunătățim site-ul nostru. Aceasta include, dar nu se limitează la, vizite de pagini, versiunea browserului, țara, viteza de conectare și sursa de trimitere.

Dacă vă înscrieți la newsletter-ul PATIN, atunci adresa de e-mail și numele vor fi folosite pentru a trimite actualizări prin e-mail și oferte speciale. Vă puteți dezabona de la aceste e-mailuri oricând folosind linkurile de dezabonare conținute în toate e-mailurile noastre

Cookie-uri

Cookie-urile sunt mici informații stocate de browserul dvs. de pe hard disk-ul computerului. Ca majoritatea site-urilor web, folosim cookie-uri pentru a ne ajuta să vă identificăm și să vă salvăm coșul de cumpărături. Nu colectăm informații personale de identificare prin cookie-uri sau nu transmitem aceste detalii către alte terțe părți.

Vă recomandăm să lăsați cookie-urile activate pentru funcționarea corectă a site-ului nostru web, dar dacă sunteți preocupați de utilizarea lor, puteți configura browserul dvs. pentru a vă permite să autorizați cookie-urile individual sau pentru a le opri cu totul.

Consimțământ

Folosind site-ul nostru web, sunteți de acord cu informațiile pe care le furnizați pentru a fi colectate în scopul îndeplinirii oricăror comenzi pe care le puteți plasa acum sau în viitor.

Dezabonează-te

Vă puteți dezabona de la primirea e-mailurilor de la PATIN în orice moment, făcând clic pe dezabonare pe e-mailul dvs. În mod alternativ, ne puteți contacta direct și le puteți schimba pentru dvs.

Întrebări

Dacă aveți întrebări sau nelămuriri cu privire la politica noastră de confidențialitate, vă rugăm să trimiteți prin e-mail serviciile clienților la adresa welcome@patin.ro

Cum voi ști dacă se schimbă această politică de confidențialitate?

Dacă schimbăm în mod specific modul în care utilizăm informațiile dvs. personale sau dacă trebuie să vă notificăm despre o modificare a informațiilor pe care le deținem despre dvs., vă vom contacta în mod special.

Orice modificări viitoare ale Politicii noastre de confidențialitate vor fi actualizate online pe www.patin.ro cu ultima dată de actualizare afișată mai jos Vă recomandăm să consultați periodic acest site pentru a afla informațiile pe care le colectăm, le utilizăm și le distribuim